Image result for rodzinna zabawa sylwestrowa

Wspólnota Rodziny Trójcy Świętej", informuje,

że  przy naszej parafii odbędzie się  rodzinny, 

bezalkoholowy „Bal Sylwestrowy”.                                                                                                                         

Zapraszamy na polską kuchnię i wspaniałą zabawę. Zarezerwuj ten wieczór wśród nas!

Rezerwacja miejsc: p. Ewa Wasag 773 715 6021.   

Image result for wypominki za dusze zmarłe

W dniach od 2 do 10 listopada będzie odprawiona Nowenna 9 Mszy św. w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Imiona i nazwiska zmarłych będą odczytywane przed każdą Mszą św. Koperty na wypominki znajdują się w środku i z tyłu kościoła. Prosimy  o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych! Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

Św. Peregryn patron osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.  

W pierwszy weekend listopada 3-4, 2018 r., do naszego kościoła będzie peregrynować Figura Matki Bożej z Fatimy. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy, która zostanie połączona z nocnym czuwaniem (z soboty  na niedzielę) w intencji nieuleczalnie chorych, szczególnie chorych na raka.

Prosimy członków wyznaczonych grup o udział i zapoznanie się z planem.

Niech te błogosławione dni, zgromadzą nas na wspólnej modlitwie!

 

Po głównych uroczystościach zapraszamy do sali pod kościołem   na kawę i ciasto. O pomoc i zaangażowanie prosimy wszystkich, którzy potrafią piec i chcą ucieszyć nas dobrymi smakami tego dnia. Dochód uzyskany z domowych wypieków jest przenaczony na wsparcie weteranów wojennych. Niech ten cel będzie dla nas zachętą ale i wdziecznością!

19 października 2018 roku wieczorną Mszą św. rozpoczęło się trzydniowe przygotowanie do wprowadzenia relikwii bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego do kościoła pw. Trójcy Świętej w Chicago. Postacie błogosławionych męczenników polskich z Peru przybliżali franciszkanie - o. Piotr i br. Jan. Zobacz więcej.

19 października 2018 roku w Polskiej Misji Trójcy Świętej w Chicago odbyło się czuwanie w intencji Polonii zorganizowane w łączności z wiernymi zgromadzonymi tego dnia na Jasnej Górze. Zobacz więcej. 

I ŚRODA MIESIĄCA

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JÓZEFA

Trwając w modlitewnym dziękczynieniu roku jubileuszowego, przypominamy o wieczornym nabożeństwie ku czci św. Józefa, godz. 7.30pm Po Mszy św. na spotkanie MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA. (sala pod kościołem)  

I CZWARTEK MIESIĄCA

6:30pm - Godzina Święta

7:30pm - Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo namaszczenia olejami św. Charbela   

I PIĄTEK MIESIĄCA I NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA  Z PROŚBĄ O UZDROWIENIE

7:30pm - Msza św. i naboż. uwielbienia z prośbą o uzdrowienie. Jerycho Różańcowe rozpoczyna się Mszą św. o 7:30pm i kończy Mszą św. o 8:00am w sobotę.                                

I SOBOTA MIESIĄCA

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca godzina 6:00 pm (różaniec, Msza św. i procesja światła).

W miesiącu Maryjnym zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą się odbywały w każdy wtorek, przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy rodziców, aby w miarę możliwości zadbali o obecność swoich dzieci. Przekazujmy im dobre tradycje!

 

 

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.