Jest to zgromadzenie zakonne, które modlitwą i pracą wspomaga Polaków na całym świecie. Siostry pracują apostolsko, uczą cenić i zachowywać polska kulturę i tradycje. Zgromadzenie to powołał do życia Ksiądz Ignacy Posadzy, Chrystusowiec w roku 1959. Obecnie Siostry Misjonarki pracują w Polsce, a także na placówkach polonijnych w Anglii, Australii, na Białorusi, w Brazylii, Niemczech, Włoszech, Węgrzech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

W Polskiej Misji Trójcy Świętej trzy Siostry Misjonarki, na zaproszenie Księdza Dyrektora Władysława Gowina, S.Chr., rozpoczęły prace we wrześniu 1989 roku, a więc rok po objęciu duszpasterstwa przez Księży Chrystusowców. Od dłuższego czasu praca sióstr jest wpisana w rozwój tego dzieła. Od samego początku Siostry podjęły katechizacje dzieci w języku polskim, prace w biurze parafialnym, a także objęły swoja troską kościół i sale parafialną, dbając o czystość, dekoracje i układanie kwiatów. Jedna z Sióstr jest organistką. Siostry objęły swoją troską naszych Seniorów, organizując dla nich comiesięczne spotkania i pielgrzymki. Siostry katechizują w niedziele oraz od momentu powstania Polskiej Szkoły Sobotniej także i w soboty. Z roku na rok wzrasta liczba dzieci objętych katechizacją przez Siostry. Jedna z Sióstr zajmuje się koordynacja katechezy przy Polskiej Misji.

Ze względu na wzrastające potrzeby obecnie w Misji pracują trzy Siostry. Siostry Misjonarki posługujące w Polskiej Misji cieszą się że mogą pełnić charyzmat Zgromadzenia poprzez modlitwę i apostolstwo służąc w Polskiej Misji.

 

 

WSZYSTKO DLA BOGA I POLONII ZAGRANICZNEJ

 

 

 

 

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.